Knossos na Krecie

Kreta Pałac Knossos Wczasy Wakacje Wycieczki Knossos to jedno z najbardziej znanych na świecie stanowisk archeologicznych. To co tam znajdziemy to pozostałości różnych budowli wznoszonych tu w różnym czasie. Najstarsze znaleziska w tym miejscu pochodzą z około 6000 lat pne. Pierwszy pałac wybudowano tu około 2000 lat pne. Został on zniszczony prawdopodobnie przez trzęsienie ziemi około roku 1700 pne, następnie został odbudowany. W przeciwieństwie do innych pałaców Knossos został tylko nieznacznie zniszczony podczas kataklizmu w 1450 roku pne i był w dalszym ciągu użytkowany. Pałac w Knossos był darzony szczególną czcią i od 1200 roku pne nie wznoszono tu żadnych nowych budowli. Powodem mogło być to, że byla to siedziba legendarnego krola Minosa, lub mit o Minotaurze uwięzionym w labiryncie pod pałacem. W kazym razie Pałac został opuszczony w XIII wieku pne.

Kreta Pałac Knossos Wczasy Wakacje Wycieczki Na terenie palacu znajduje się popiersie Arthura Evansa głównego archeologa badającego teren Knossos. Ocalałe i zrekonstruowane elementy to: dziedziniec zachodni z drogą procesyjną, schody do górnej części pałacu, dziedziniec centralny i sala tronowa, apartamenty królewskie, kanalizacja i wielka klatka schodowa, brama północna i łazienki.

Kreta Pałac Knossos Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Pałac Knossos Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Pałac Knossos Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Pałac Knossos Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Pałac Knossos Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Pałac Knossos Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Pałac Knossos Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Pałac Knossos Wczasy Wakacje Wycieczki

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
odśwież
Przepisz kod: