Chania Xania

Kreta Chania Wczasy Wakacje Wycieczki Chania to malownicze miasto portowe położone w zachodniej części Krety. Do 1971 roku było stolicą Krety, potem stał się nią Iraklion. W Chani jest jedno z dwóch lotnisk na Krecie. Najpiekniejszą atrakcją Chanii jest przepiękny port wenecki. Dookoła są tu piękne, kolorowe kamieniczki, z tawernami i restauracjami. Możemy tutaj świetnie odpocząć, a jak mamy parę euro na zbyciu to możemy zakosztować pysznej i podobno najzdrowszej na świecie kuchni kreteńskiej.

Kreta Chania Wczasy Wakacje Wycieczki W porcie wyróżniają się kopuły Meczetu Janczarów, gdzie teraz odbywają się wystawy. Cały port otacza mur z kamienia w kolorze kremowym. Pomimo umocnień Chania została zdobyta przez Turków w 1645 roku i to oni ustanowili tu stolicę Krety. Znajduje się tutaj także molo, na którego końcu jest wenecka latarnia morska. Jest tu też tawerna, do której można się dostać łódką.

Kreta Chania Wczasy Wakacje Wycieczki W Chanii warto odwiedzieć targ, który znajduje się w centrum miasta. Znajduje się on w hali na planie krzyża, przykrytej kopułą. Mozna tutaj kupić specjały kuchni greckiej, przyprawy lub pamiątki. Koniecznie należy pozwiedzać kręte i wąskie uliczki tego miasta, gdzie na każdym kroku jest jakaś galeria i miejscowi artyści sprzedają swoje wyroby.

Kreta Chania Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Chania Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Chania Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Chania Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Chania Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Chania Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Chania Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Chania Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Chania Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Chania Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Chania Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Chania Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Chania Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Chania Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Chania Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Chania Wczasy Wakacje Wycieczki

Komentarze

Dodaj komentarz
  • KASIAGOSIA5

    12:31 16-09-2012
    Chania znajduje się w północno - zachodniej części Krety a nie we wschodniej jak napisane jest powyżej Stara część miasta i port są cudownymi miejscami. Ja się w Chanii zakochałam.
  • Magda

    15:03 19-07-2011
    Piękne miejsce, na pewno jeszcze wrócę na Kretę.

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
odśwież
Przepisz kod: