Plaża Balos na Krecie

Kreta Plaża Balos Wczasy Wakacje Wycieczki Balos to niesamowita plaża położona w pólnocno zachodniej części Krety. Do samej plaży nie dojedziemy samochodem, nawet terenowym. Plaża położona jest na końcu potężnego i wysokiego półwyspu Gramvousa. Ze względu na to, że plaża Balos jest trudno dostepna nie ma tutaj tłoku. Trochę zamieszania się robi jak przypływają statki wycieczkowe, ale i tak urok tego miejsca jest niesamowity. Jest to bardziej laguna niż plaża.

Kreta Plaża Balos Wczasy Wakacje Wycieczki Na plażę można dostać się na dwa sposoby: samochodem jedziemy pięknie położoną drogą szutrową przez cały półwysep. Dojeżdżamy do małego parkinkgu i położonego tam mini baru. Tu zostawiamy samochód ponieważ jesteśmy wysoko musimy zejść pieszo górską ścieżką. Wędrówka trwa około 20 minut i trzeba przygotwać się na bajeczne widoki. Druga możliwość dotarcia na Balos to statek wycieczkowy i przypłynięcie od strony morza. Obok półwyspu położona jest spora i wysoka wyspa - na którą można przejść morzem. Generalnie wody są tu bardzo płytkie, a woda błękitna, czysta i ciepła. Balos przypomina bardzo Karaiby. W okresie hellenistycznym stacjonowali tu piraci.

Kreta Plaża Balos Wczasy Wakacje Wycieczki Pamiętaj żeby na Balos zabrać ze sobą zapas picia i dobrze mieć parasol oraz krem z filtrem. Tu nie dotarła jeszcze cywilizacja i nie ma żadnego sklepu ani baru.

Kreta Plaża Balos Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Plaża Balos Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Plaża Balos Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Plaża Balos Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Plaża Balos Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Plaża Balos Wczasy Wakacje WycieczkiKreta Plaża Balos Wczasy Wakacje Wycieczki Kreta Plaża Balos Wczasy Wakacje Wycieczki

Komentarze

Dodaj komentarz
 • kirke

  13:48 16-11-2013
  Ależ cywilizacja dotarła jak najbardziej, byłam w sierpniu 2013:są dwa bary, płatne leżki i parasole, prysznic, toaleta
 • Darek

  0:58 13-07-2013
  na górze jest mała tawerna, ale z plaży to 20 minut wspinaczki
 • Alex

  7:50 23-04-2013
  Nie dalej jak 3 lata temu siedziałem w małej tawernie na Balos, jadłem Souvlaki, piłem Frappe. Zlikwidowali?

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
odśwież
Przepisz kod: